Elewacje budynków i fasady domów, zwłaszcza tych położonych przy ruchliwych ulicach, z biegiem lat tracą żywe kolory i pokrywają się warstwą trudnych do usunięcia zanieczyszczeń. Czarny osad ze spalin wygląda nieestetycznie i zostawia ślady na rękach i ubraniach. Na szczęście, żeby się go pozbyć nie trzeba robić remontu elewacji – dzięki nowoczesnym technologiom fasady i elewacje można po prostu umyć.

Czyszczenie elewacji myjnią parową

Wystarczy około 2 litry wody na godzinę pracy, odrobina specjalnego detergentu i strumień gorącej pary wodnej, aby wykonać dokładne czyszczenie ścian zewnętrznych. Myjka parowa wytwarza tak zwaną suchą parę, która wnika głęboko w powierzchnię ściany, usuwając brud, tłusty osad a nawet ślady smarów. Ciepło pary działa skuteczniej niż silne środki chemiczne i nie zostawia zadrapań ani odbarwień. Po kilku godzinach pracy mobilnej myjni parowej elewacja jest jak nowa.

Usuwanie graffiti i gumy do żucia z elewacji

Elewacje sklepów i kamienic często są przedmiotem aktów wandalizmu. Na szczęście myjnia parowa umożliwia szybkie i trwałe usuwanie niechcianych napisów, naklejonych na ścianę plakatów a nawet przyklejonej do ściany gumy do żucia. Sucha para po prostu rozpuści klej lub farbę. Podczas mycia ścian myjką parową nie powstają żadne niebezpieczne opary a ilość ścieków jest ograniczona, toteż metoda może być z powodzeniem stosowana w miejscach uczęszczanych przez wiele osób, takich jak szkoły, parki czy budynki biurowe. Dobra wiadomość dla młodych rodziców – myjka parowa bez problemu usunie ze ścian również ślady po kredkach.

Warto wiedzieć na temat czyszczenia elewacji parą wodną

  • Czyszczenie parowe to także sposób na umycie chodnika czy kostki brukowej.
  • Myjka parowa może być bez obaw stosowana na różnych powierzchniach – betonowych, drewnianych czy kaflach.
  • Parowe czyszczenie elewacji jest rozwiązaniem odpowiednim zarówno w domach mieszkalnych jak i obiektach przemysłowych.
  • W 90% przypadków podczas mycia parą nie jest konieczne wykorzystanie żadnych dodatkowych detergentów.
Podsumowanie
Nazwa artykułu
Czyszczenie elewacji parą - taniej i łatwiej, niż się spodziewasz
Opis artykułu
Czyszczenie elewacji budynków i fasady domów. Czyszczenie elewacji myjnią parową. Usuwanie graffiti i gumy do żucia z elewacji. Myjnia parowa umożliwia szybkie i trwałe usuwanie niechcianych napisów, czy naklejonych na ścianę plakatów. Czyszczenie parowe to także sposób na umycie chodnika czy kostki brukowej.
Autor
Opublikował
Ekologiczna Mobilna Myjnia Parowa Clean Steam
Logo redakcji