Jak usunąć ze ścian niechciane napisy? Prosty sposób na graffiti.

Wykonane farbą graffiti, niechciane napisy markerami i inne bazgroły szpecące ściany zewnętrzne wielu osobom wydają się zabrudzeniami nie do usunięcia. Nic dziwnego – niektóre farby są widoczne nawet po ponownym malowaniu elewacji! Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby, aby je trwale usunąć, bez konieczności robienia gruntownego remontu.

Myjka parowa – najskuteczniejszy sposób czyszczenia napisów ze ścian

Czyszczenie przy pomocy gorącej pary to sprawdzony i jeden z najbardziej efektywnych sposobów na usunięcie zabrudzeń z elewacji. Strumień podgrzanej do bardzo wysokiej temperatury pary dociera do wszystkich porów w ścianie, rozpuszczając farbę, ślady flamastrów oraz inne, nawet trwałe zabrudzenia. Mobilna myjnia parowa dysponuje odpowiednim sprzętem, aby usuwać napisy z różnych rodzajów podłoża – od ścian z cegły i pustaków, przez tynki o różnej fakturze czy powierzchnie z kamienia.

usuwanie graffiti ze scian

Usuwanie graffiti, czyszczenie elewacji parą wodną

Usuwanie graffiti parą – zalety

Najważniejsze zalety parowego czyszczenia elewacji ze śladów wandalizmu to:

  • oszczędność – niskie zużycie wody i brak dodatkowych kosztów związanych np. z malowaniem elewacji,
  • efektywność – po napisach i innych zanieczyszczeniach nie pozostają na ogół nawet drobne ślady,
  • mała uciążliwość dla otoczenia – brak brzydkich zapachów, niewielka ilość ścieków, możliwość elastycznego dopasowania pory i tempa prowadzenia prac do potrzeb mieszkańców budynku,
  • ekologia – metoda jest w pełni przyjazna środowisku, nie wywołuje alergii i nie szkodzi osobom nadwrażliwym.

Czy czyszczenie parą może uszkodzić elewację?

Usuwanie graffiti przy pomocy pary jest całkowicie bezpieczne dla ścian zewnętrznych. Jest to możliwe z kilku powodów. Po pierwsze, aktywna para wykorzystywana w procesie pozwala na czyszczenie bez użycia silnych środków chemicznych i detergentów. W niektórych sytuacjach profesjonalny serwis sprzątający może usuwać rysunki przy pomocy pary z dodatkiem łagodnych preparatów myjących, ale ich stosowanie na ogół nie jest konieczne. Po drugie – doświadczeni pracownicy serwisu potrafią prawidłowo dobrać ciśnienie i temperaturę pary do rodzaju czyszczonego podłoża oraz usuwanych zabrudzeń.

Ceny usuwania graffiti nie są wygórowane. Warto zapytać się ocenę czyszczenia ścian z graffiti.
Zapraszamy do kontaktu!

Podsumowanie
Usuwanie graffiti. Czyszczenie ścian z niechcianych napisów? Prosty sposób na graffiti.
Nazwa artykułu
Usuwanie graffiti. Czyszczenie ścian z niechcianych napisów? Prosty sposób na graffiti.
Opis artykułu
Usuwanie graffiti przy pomocy pary jest całkowicie bezpieczne dla ścian zewnętrznych. Czyszczenie przy pomocy gorącej pary to sprawdzony i jeden z najbardziej efektywnych sposobów na usunięcie zabrudzeń z elewacji.
Autor
Opublikował
Ekologiczna Mobilna Myjnia Parowa Clean Steam
Logo redakcji