Mniej wody

Ile litrów wody zużyjesz, żeby umyć samochód? 50? 100? Żeby dokładnie wyczyścić auto przy pomocy ekologicznej myjki parowej wystarczą zaledwie 4 litry wody! To oczywiście oznacza, że w całym procesie powstaje również dużo mniej ścieków. Dzięki myjkom parowym możesz oszczędzać wodę również podczas mycia okien, prania tapicerki czy sprzątania dowolnej powierzchni użytkowej lub przemysłowej. Przy dużych powierzchniach, oznacza to setki litrów zaoszczędzonej wody.

Mniej szkodliwej chemii

Oszczędność wody to tylko jeden z powodów, dla których urządzenia do czyszczenia parowego zyskują popularność i uznanie konsumentów w Polsce i w całej Europie. Kolejnym jest możliwość sprzątania, prania i usuwania trudnych zabrudzeń bez użycia jakichkolwiek środków chemicznych i czyszczących. Sprzątanie przy pomocy suchej pary pozwala zrezygnować z chemii czyszczącej, co jest szczególnym walorem podczas czyszczenia delikatnych, podatnych na uszkodzenia powierzchni. Brak środków, które mogłyby wywoływać podrażnienia sprawia, że metoda ta zalecana jest szczególnie w przestrzeniach, w których przebywają osoby wrażliwe i alergicy. Może być z powodzeniem stosowana na przykład w gabinetach kosmetycznych czy w szpitalach.

Water.

Jedno sprzątanie – trzy korzyści

Choć osobom, które nie miały wcześniej do czynienia z tą technologią może być trudno w to uwierzyć, sprzątanie przy pomocy myjki parowej pozwala nie tylko bardzo dokładnie usunąć zabrudzenia, ale też dezynfekuje czyszczone powierzchnie i usuwa z nich zapachy. Wysoka temperatura pary zabija większość szkodliwych mikroorganizmów, takich jak grzyby, roztocza i bakterie.