generator ozonu premoMikroorganizmy, wirusy, roztocza pleśni i grzybów występują powszechnie w otoczeniu człowieka, jednak nie w każdej przestrzeni są pożądane. Powszechnie uważa się, że najlepszą metodą na dezynfekcję otoczenia jest stosowanie silnych środków chemicznych. Ich stosowanie nie jest jednak ani ekologiczne ani w pełni bezpieczne, zwłaszcza dla delikatnych organizmów dzieci i osób chorych.

Dezynfekcja ozonem

Ozonowanie to w pełni przyjazna środowisku metoda dezynfekcji, polegająca na zastąpieniu środków chemicznych ozonem. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że ten gaz o silnych właściwościach utleniających ma również działanie biobójcze. Ozonowanie powietrza i wody przy pomocy generatora ozonu Premo to w pełni bezpieczna metoda dezynfekcji, która może być stosowana w miejscach takich jak szpitale czy ośrodki opieki medycznej, a więc tam, gdzie ważne jest zachowanie najwyższych norm sanitarnych. To również sposób na usunięcie pleśni, grzybów i innych mikroorganizmów z trudno dostępnych miejsc, takich jak klimatyzacja, instalacja samochodowa czy zakamarki sprzętów kuchennych i łazienkowych.

Usuwanie brzydkich zapachów

Nasi Klienci doceniają jeszcze jedną zaletę ozonowania – po zakończonym procesie w pomieszczeniu lub aucie nie pozostają żadne zapachy. To bardzo skuteczny i prosty sposób na trwałe wyeliminowanie nieprzyjemnych woni z pomieszczenia. Od tradycyjnych metod różni się przede wszystkim efektywnością – ozonowanie trwale usuwa zapachy, zamiast na krótko je maskować.