Dezynfekcja parą w zakładach przemysłowych. Czyszczenie parowe urządzań. Epoka pary wciąż trwa! 

Przemysłowe wykorzystanie pary? Pierwsze skojarzenie z tym hasłem to dla wielu osób lokomotywy i napędzane parą silniki, które odeszły do lamusa na początku XX wieku. Tymczasem para wciąż z powodzeniem znajduje zastosowania w nowoczesnym przemyśle, choć już nie jako źródło zasilania. Na całym świecie zakłady przemysłowe i produkcyjne doceniają parę jako skuteczny, tani i ekologiczny środek czyszczący o uniwersalnym zastosowaniu.

Dlaczego czyszczenie myjką parową to doskonałe rozwiązanie dla przemysłu?

Chemia czyszcząca to spory wydatek. Specjalne środki do mycia podłóg, drewna, metalu, do dezynfekcji czy usuwania trudnych zabrudzeń mogą stanowić znaczącą pozycję w domowym budżecie. Ten wydatek należy pomnożyć nawet kilkadziesiąt razy, kiedy chodzi o sprzątanie dużych powierzchni w fabrykach, magazynach czy zakładach produkcyjnych. Czy to naprawdę konieczne? Z jednej strony nikt nie wyobraża sobie, aby nie sprzątać w miejscu pracy. Z drugiej, niewiele osób zdaje sobie sprawę, że wszystkie detergenty można zastąpić jednym, bardzo skutecznym środkiem – parą wodną. W myjce parowej jest ona podgrzewana do wysokiej temperatury i wykorzystywana do skutecznego usuwania różnego rodzaju zabrudzeń z niemal wszystkich powierzchni. Para z powodzeniem radzi sobie z usuwaniem smarów, tłuszczu, rozmaitych osadów.

mycie parowe urzadzen przemyslowych dezynfekcja parą

Dezynfekcja parą w zakładach przemysłowych

Jak czyszczenie parowe wpływa na środowisko naturalne?

Przedsiębiorstwa, dla których ekologia jest priorytetem, chętnie korzystają z usług myjni parowej, ponieważ w porównaniu z innymi metodami sprzątania, jest ona bardzo przyjazna środowisku. W procesie nie wykorzystuje się – lub wykorzystuje w bardzo ograniczonym zakresie – detergentów a ilość produkowanych ścieków jest znikoma. Oznacza to znaczną optymalizację kosztów w przypadku sprzątania pomieszczeń o dużym metrażu.

Jedno rozwiązanie – wiele zastosowań

Czyszczenie dużych i ciężkich części maszyn, turbin, elementów mechanicznych czy silników wymagało w przeszłości zastosowania skomplikowanego, drogiego sprzętu. Przemysłowe myjnie parowe wnoszą zupełnie nową jakość, ponieważ poza czyszczeniem powierzchni użytkowych, umożliwiają również czyszczenie wyposażenia zakładów produkcyjnych – maszyn przemysłowych, części mechanizmów – zarówno metalowych jak i plastikowych. Para o odpowiednio dobranej mocy i temperaturze nie uszkadza czyszczonych maszyn a cały proces trwa na tyle krótko, że nie powoduje przestojów w pracy zakładu.

Dezynfekcja parą – to naprawdę działa?

Para wykorzystywana do sprzątania może osiągać bardzo wysoką temperaturę – nawet powyżej 130 stopni Celsjusza. W tych warunkach giną wszelkie zarazki, bakterie, wirusy i inne mikroorganizmy, które mogą mieć szkodliwy wpływ na ludzkie zdrowie. Ponadto, para nie powoduje alergii, podrażnień, nie zawiera żadnych szkodliwych substancji, może być zatem wykorzystywana w zakładach o dowolnej specjalności – w tym w zakładach spożywczych i zajmujących się przetwórstwem.

Wszystkie opisane cechy czynią z myjni parowych pożądane i atrakcyjne rozwiązanie dla firm, zakładów usługowych i produkcyjnych. Urządzenia te pozwalają na sprzątanie i dezynfekowanie powierzchni w szybkim czasie i przy bardzo ograniczonych kosztach.

Jeśli macie Państwo pytania odnośnie czyszczenia parą dużych powierzchni przemysłowych prosimy o kontakt z nami.

Podsumowanie
Dezynfekcja parą w zakładach przemysłowych. Czyszczenie parowe urządzań. Epoka pary wciąż trwa!
Nazwa artykułu
Dezynfekcja parą w zakładach przemysłowych. Czyszczenie parowe urządzań. Epoka pary wciąż trwa!
Opis artykułu
Dezynfekcja parą w przemyśle. Przedsiębiorstwa, dla których ekologia jest priorytetem, chętnie korzystają z usług myjni parowej, ponieważ w porównaniu z innymi metodami sprzątania, jest ona bardzo przyjazna środowisku.
Autor
Opublikował
Ekologiczna Mobilna Myjnia Parowa Clean Steam
Logo redakcji