Wiele osób nie wierzy, słysząc po raz pierwszy, że czyszczenie parą to tania i ekologiczna alternatywa dla większości agresywnych detergentów i środków czystości.  Jak to możliwe, że myjnia parowa usuwa większość zabrudzeń z niemal wszystkich powierzchni? Odpowiadamy na najczęstsze pytania związane z czyszczeniem parowym.

Gdzie można stosować czyszczenie parowe?

Najprostsza odpowiedź brzmi: wszędzie. Mobilne myjnie parowe są z powodzeniem wykorzystywane do mycia aut, prania tapicerki, sprzątania domów, biur i obiektów przemysłowych. Sprawdzają się również podczas prac w ogrodzie.

Czyszczenie parowe – jak to działa?

Myjnia parowa wykorzystuje działanie podgrzanej do bardzo wysokiej temperatury pary. Nazywana jest suchą, ponieważ zawiera jedynie około 5-6% wody. Para wnika nawet w najtrudniej dostępne zakamarki czyszczonej powierzchni i rozpuszcza nawet trudne, stare zabrudzenia. Jej wysoka temperatura ma właściwości bakteriobójcze i grzybobójcze. W większości wypadków czyszczenie parowe nie wymaga użycia dodatkowych detergentów, metoda ta jest zatem uważana za ekologiczną.

Czy możliwe jest uszkodzenie czyszczonej powierzchni?

Czyszczenie parowe wiąże się z niewielkim ryzykiem. Należy pamiętać, że wykorzystywana w procesie para jest podgrzewana do bardzo wysokiej temperatury i opuszcza urządzenie pod ciśnieniem. Z tego powodu rekomendowane jest korzystanie z usług wykwalifikowanych myjni parowych. Profesjonalna ekipa sprzątająca będzie w stanie dobrać odpowiednie natężenie i temperaturę pary i pokieruje procesem sprzątania tak, aby był w pełni bezpieczny.

Jakie zabrudzenia usuwa para?

Najogólniej mówiąc – wszystkie. Czyszczenie parowe to sposób na usunięcie plam z tapicerki i obić mebli, odświeżenie dywanu i umycie szyb. Podobna technologia wykorzystywana jest w przemyśle  do czyszczenia zabrudzeń z tłuszczu, smarów przemysłowych czy różnych substancji chemicznych. Para rozpuszcza kleje czy stare osady. W dodatku działa bardzo precyzyjnie i nie pozostawia smug ani odbarwień.

Podsumowanie
Nazwa artykułu
Skuteczne czyszczenie parą w pytaniach i odpowiedziach
Opis artykułu
Czyszczenie parą to alternatywa dla agresywnych detergentów i środków czystości. Myjnia parowa usuwa większość zabrudzeń z niemal wszystkich powierzchni, a wysoka temperatura ma właściwości bakteriobójcze i grzybobójcze. Mycie aut, pranie tapicerki, sprzątanie domów, biur i obiektów przemysłowych. Czyszczenie parowe to sposób na usunięcie plam z tapicerki i obić mebli, odświeżenie dywanu i umycie szyb
Autor
Opublikował
Ekologiczna Mobilna Myjnia Parowa Clean Steam
Logo redakcji