Placówki medyczne, szpitale i ośrodki zdrowia to miejsca, w których szczególnie rekomendujemy sprzątanie z wykorzystaniem myjki parowej. Dzieje się tak ze względu na dezynfekujące i bakteriobójcze właściwości gorącej pary oraz na brak jakichkolwiek środków drażniących, które mogłyby negatywnie oddziaływać na pacjentów.

Sprzątanie i dezynfekcja w jednym

Personel placówek medycznych jest szczególnie wyczulony na występowanie w otoczeniu wszelkich potencjalnych siedlisk brudu i zarazków. Niestety tradycyjne metody sprzątania za pomocą ściereczki i detergentu pozwalają jedynie na powierzchowne zdezynfekowanie czyszczonych miejsc. W przeciwieństwie do ściereczki, strumień gorącej pary dociera w najtrudniej dostępne zakamarki skomplikowanej aparatury i sprzętu medycznego. Mobilna myjnia parowa pozwala również na szybkie odkażanie przestrzeni i sprzętów narażonych na częsty dotyk, które mogą być siedliskiem bakterii – między innymi stojaków, wózków, klamek, drzwi i ścian w pobliżu łóżek pacjentów.

Studio dentistico, sala operatoria con strumenti medici

Bezpieczna dezynfekcja w placówkach medycznych

Szpitale i inne placówki medyczne, a także gabinety zabiegowe i kosmetyczne to miejsca odwiedzane przez osoby o obniżonej odporności lub szczególnie podatne na zakażenia ze względu na zabiegi, jakim są poddawane. Lista środków czystości, jakich można w nich używać jest ograniczona, ponieważ wiele preparatów chemicznych może wywoływać alergie i podrażnienia. Czyszczenie parowe jest w takich miejscach całkowicie bezpieczne i może być stosowane bez żadnych ograniczeń, ponieważ w procesie sprzątania nie stosuje się dodatku detergentów.

Sprzątanie gabinetów weterynaryjnych

Myjki parowe mogą być z powodzeniem stosowane również w gabinetach weterynaryjnych i klinikach dla zwierząt.

Podsumowanie
Usługi sprzątania dla służby zdrowia
Typ usługi
Usługi sprzątania dla służby zdrowia
Dostawca
Myjnia parowa dla służby zdrowia,
Obszar działania
Polska
Opis
Sprzątanie i dezynfekcja placówek medycznych. Czyszczenie parowe szpitali i innych placówek medycznych, a także gabinetów zabiegowych i kosmetycznych. Dezynfekujące i bakteriobójcze właściwości gorącej pary oraz na brak jakichkolwiek środków drażniących są bezpieczne dla człowieka. Sprzątanie gabinetów weterynaryjnych.