Odkażanie karetek pogotowia

Odkażanie karetek ozonem – co warto wiedzieć?

Karetka pogotowia to miejsce, w którym każdego dnia dochodzi do trudnej walki o ludzkie życie. Panujące w niej warunki są jednak dużo trudniejsze od warunków szpitalnych, jednak wymagania związane ze standardami higienicznymi są te same – w karetce nie mają prawo znaleźć się zarazki, grzyby ani żadne inne organizmy, które mogłyby okazać się szkodliwe dla pacjentów. Odkażanie karetek pogotowia za pomocą ozonu to skuteczna i szybka metoda dezynfekcji, równie skuteczna, co dezynfekcja chlorem, ale znacznie szybsza i łatwiejsza do wykonania w warunkach pozaszpitalnych.

 

Czy ozon jest skutecznym środkiem dezynfekującym?

Ozon odkaża szybciej niż chlor i jest znacznie mocniejszy. Ten bezwonny i niewidoczny gaz sprawia, że mikroorganizmy takie jak grzyby i pleśnie po prostu się utleniają. Jedynym skutkiem ubocznym jego działania jest tlen. Ozon nie musi być transportowany na miejsce, w którym przeprowadzana jest dezynfekcja – generuje się go przy pomocy specjalnej aparatury. To wygodne, w przypadku karetek, ponieważ serwis dezynfekujący może przeprowadzić ozonowanie w dowolnej, wskazanej przez personel lokalizacji i dowolnym czasie. Cały zabieg jest bardzo szybki, nie powoduje zatem przestojów w działaniu karetki i można go powtarzać tak często, jak potrzeba.

Odkażanie karetek pogotowia

Odkażanie karetek pogotowia

Odkażanie karetek pogotowia ceny

Ceny na usługę odkażania karetek pogotowia kształtują się w zależności od wielkości powierzchni oraz stopnia jej zabrudzenia. Zapytaj nas o ceny na odkażanie karetek pogotowia kontaktując się z nami przez formularz kontaktowy lub dzwoniąc na nasz telefon firmowy.

Podsumowanie
Odkażanie karetek pogotowia
Typ usługi
Odkażanie karetek pogotowia
Dostawca
Czyszczenie parą dla służby zdrowia,
Obszar działania
Śląsk
Opis
Skorzystaj ze skutecznej metody na odkażanie karetek pogotowia ozonem. Zapytaj nas o ceny na odkażanie i dezynfekcję karetek pogotowia i innych pojazdów służby zdrowia.