Bez dwóch zdań zadbane i błyszczące panele podłogowe nadają wnętrzom olśniewający wygląd. Dbanie o panele bywa jednak kłopotliwe, zwłaszcza w mieszkaniach, w których są zwierzęta lub małe dzieci. Prostym sposobem na usunięcie trudnych zabrudzeń, jak ślady kredek czy zaschnięte plamy z jedzenia jest czyszczenie paneli myjką parową. Ale czy korzystanie z tej metody nie wiąże się z żadnym ryzykiem?

Jak czyścić panele podłogowe?

Laminowane panele podłogowe złożone są z drewna, tworzywa sztucznego i specjalnej żywicy. Mimo swej wytrzymałej natury, wymagają uważnej pielęgnacji. Mycie paneli zbyt dużą ilością wody może prowadzić do zawilgocenia ich krawędzi i szczelin a to z kolei niesie ze sobą ryzyko odkształceń i uszkodzenia paneli. Alternatywą dla szorowania mopem jest mycie paneli myjką parową. Wytwarzany przez nią strumień pary bardzo dokładnie usuwa brud, ale nie naraża mytej podłogi na kontakt z wilgocią. Dzieje się tak dlatego, że używana w procesie czyszczenia para zawiera jedynie około 5 – 6% wody.

mycie parowe paneli podłogowych myjka

Jak czyścić panele podłogowe? Sprzątanie i dezynfekcja parą w jednym.

Pożegnaj na zawsze smugi na panelach podłogowych

Jednym z największych problemów związanych z myciem podłogi z paneli są widoczne smugi, jakie pozostają po czyszczeniu szmatką lub mopem. Stosowane, by im zaradzić środki nabłyszczające pozostawiają z kolei śliski osad, przez który łatwo się przewrócić. Podczas czyszczenia parowego nie stosuje się żadnych chemikaliów, a jedynie parę. Jej temperaturę i ciśnienie, pod jakim jest wypuszczana z myjki można regulować, dla osiągnięcia pożądanych efektów.  Po skończonym czyszczeniu na panelach nie zostają smugi ani osady. W dodatku od razu są suche i można po nich chodzić.

Sprzątanie i dezynfekcja parą w jednym

Jeśli walory estetyczne to za mało, aby zachęcić Cię do skorzystania z usług myjni parowej, wyobraź sobie, że efektem ubocznym sprzątania w Twoim domu lub biurze będzie niemal całkowite oczyszczenie powierzchni z grzybów, zarazków i innych szkodliwych mikroorganizmów. Zabija je wysoka temperatura wytwarzana przez myjkę parową. Z tego względu czyszczenie parowe to metoda rekomendowana w otoczeniu alergików i osób z obniżoną odpornością.

Zapamiętaj:

  • Czyszczenie parowe to efektywna metoda mycia paneli podłogowych.
  • Nie ma konieczności używania chemikaliów, które mogą powodować uszkodzenia.
  • Po czyszczeniu parą nie zostają smugi ani śliski osad.
  • Panele pozostają suche i można po nich od razu chodzić.
Podsumowanie
Nazwa artykułu
Czyszczenie parowe a panele podłogowe
Opis artykułu
Czyszczenie paneli myjką parową. Strumień pary bardzo dokładnie usuwa brud, ale nie naraża mytej podłogi na kontakt z wilgocią. Sprzątanie i dezynfekcja parą w jednym. Niemalże całkowite oczyszczenie powierzchni z grzybów, zarazków i innych szkodliwych mikroorganizmów
Autor
Opublikował
Ekologiczna Mobilna Myjnia Parowa Clean Steam
Logo redakcji